Статті
Перерахунок військових пенсій та пенсій МВС в умовах воєнного стану
У 2018 році всім військовим пенсіонерам та пенсіонерам МВС пенсійний фонд провів перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
Як оформити спадщину в умовах воєнного стану?
Як і до війни, строк для прийняття спадщини залишився незмінним. Тобто, як і раніше, протягом шести місяців із дня смерті особи спадкоємець має звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.
Що робити, якщо пенсійний фонд відмовляє вам у призначенні пенсії за віком?
Згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи, які досягли пенсійного віку — а це 60 років — та мають необхідний страховий стаж. Станом на 2022 рік потрібно мати не менше 29 років стажу. Цей показник щороку зростає на один рік, й у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати не менше 35 років стажу.
Як підвищити розмір пенсії на 75 %, перейшовши з пенсії за вислугу років на пенсію за віком на загальних підставах?
У звʼязку з неправильним трактуванням законодавства для визначення розміру пенсії за віком працівники пенсійного фонду не правильно застосовують один із показників у формулі розрахунку пенсії. Мова йде про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
ВССУ: наличие споров по поводу имущества не может быть поводом лишить супругов режима отдельного проживания
Высшим специализированным судом по рассмотрению дел гражданского и уголовного характера было принято постановление по одному из дел, в котором речь касается имущественных споров супружеской пары. Согласно этому свежему постановлению, режим отдельного проживания не может играть роль формального средства при решении спорных имущественных споров.